مشاوره و آموزش

خصوصیات یخچال های فروشگاهی

در زندگی پر سرعت و شلوغ امروز که باید برای انجام هر کاری که می رویم بتوانیم چند کار دیگر را هم انجام دهیم و اصلاحا یک تیرو چند نشان . این باعث می شود که بتوانیم در وقت خود صرفه جویی کنیم و به کارهای دیگر برسیم.
یکی از این ابزارهایی که باعث شده است بتوانیم در وقت خود صرفه جویی کنیم فروشگاه هایی بزرگی هستند که می توانند این کار را برای ما انجام دهند و از آن جایی که یخچال ها ی فروشگاهی امری حیاتی در کسب و کار سوپر مارکت ها و هایپر مارکت ها می باشند که باعث شوند که بتوان به این مهم دست پیدا کرد
صاحبان این گونه فروشگاه ها باید بدانند که چه یخچالی برای فروشگاه شان انتخاب و خرید کنند تا هم پاسخگوی نیازهای سوپرمارکت باشد و هم زیبایی را برای محیط فروشگاه به ارمغان بیاورد .
یخچال های فروشگاهی نسبت به یخچال هایی که در خانه استفاده می شود برتری هایی دارند این یخچال ها بسیار پر قدرت هستند و در در نگهداری دمای مناسب بسیار توانمند هستند . این یخچال ها چون بزرگتر هستند نظافت آن ها راحت تر صورتمی گیرد
طول عمر و دوام بیشتر از مزایای دیگر این محصولات است. برخی از انواع یخچال های فروشگاهی عبارتند از: یخچال ایستاده رو باز ، یخچال شیشه خم ، یخچال پرده هوا ، یخچال ویترینی ، فریزر ایستاده و فریزر خوابیده ( فریزر جزیره ای ) .
یک یخچال فروشگاهی ایده آل و مناسب تنها به نگهداری مواد غذایی در دمای مناسب کمک می کند بلکه دارای ویژگی هایی شامل طبقات قابل جابه جایی و تنظیم ، چرخ جهت جابه جایی آسان یخچال ، نورپردازی LED ، دسترسی ساده و ارگانومیک و… می باشد.
هرکدام از این یخچال ها ویژگی هایی دارند که بنابر جایی که استفاده می شوند انتخاب می شوند .
به عنوان مثال یخچال های ایستاده رو باز و یا یخچال های ویترینی به مشاهده و انتخاب محصول کمک می کنند . این یخچال ها از طریق کمپرسور هایی با توان متناسب با نوع یخچال ، سرمایی دلپذیر را تولید می کنند هم چنین شیشه های ضد بخار و نمایشگر دمای دیجیتال از دیگر امکاناتی است که این محصولات را دوستدار مصرف کننده و بسیار کارآمد ساخته است.

نکات مهم در زمان خرید یخچال های فروشگاهی

هنگام خرید یخچال های فروشگاهی یا صنعتی یا فریزر صنعتی باید مواردی را قبل از انتخاب و خرید باید در نظر بگیریم
در ابتدا باید ببینیم که این یخچال ها را برای کجا و به چه منظوری لازم داریم و بر طبق این ساخته ها انتخاب می کنیم که چه محصولی برا ی کار ما مناسب است .
این مسئله با توجه به سایز، کاربرد و کارکرد و ویژگی های یخچال ها برای هر کسب و کاری متفاوت است و هر کدام از این فاکتورها باید در نظر گرفته شود. در اینجا به پنج نکته قابل توجه قبل از خرید یخچال های فروشگاهی می پردازیم:

1.کمپرسور هایی که در بالای یخچال قرار می گیرند یا در پایین

کمپرسور بخشی از یخچال است که باعث سرد نگه داشتن آن می شود که می توان آن را روی یخچال و یا زیر یخچال تعبیه کرد. اگر کمپرسور ، روی یخچال تعبیه شود قیمت یخچال بیشتر می شود اما طول عمر آن طولانی تر خواهد شد . زمانی که گرما افزایش می یابد ، نیازی نیست که کمپرسور به سختی کار کند تا گرمای فضای داخل یخچال را کاهش دهد . علاوه بر این ، از آنجایی که کمپرسور روی یخچال قرار دارد، هوای گرم به سمت سقف می رود و بدین ترتیب هوای اطراف یخچال خنک تر می ماند.
یخچال هایی با کمپرسور پایین ، گران نیستند اما طول عمر زیادی هم ندارند. این نوع از یخچال فروشگاهی معمولا فضای بیشتری دارند و از آنجا که کمپرسور در دسترس است برای تعمیر شرایط آسان تری دارند. با این حال ، وقتی که کمپرسور در پایین یخچال نصب شده باشد، هوای گرم ناشی از آن به سمت زمین می رود و باعث گرم شدن فضای اتاقی می شود که در آن قرار دارد.
2. اندازه
سایز یخچال های فروشگاهی بر اساس واحد اندازه گیری فوت محاسبه می شود. به طور کلی میزان بزرگی یک یخچال به مقدار موادغذایی که قرار است در آن نگهداری شود ، بودجه خریدار و فضای موجود در فروشگاه بستگی دارد. اندازه یخچال با توجه به نوع کاربری متفاوت است .

3. بازده انرژی
مصرف انرژی یخچال های سوپرمارکتی بزرگتر به مراتب بیشتر است . اما یخچال هایی که با قابلیت صرفه جویی در مصرف انرژی ساخته می شوند در طولانی مدت موجب صرفه جویی در بسیاری از هزینه ها می شود و بسیار مقرون به صرفه هستند.

4. چرخک ( چرخ های جابجایی )
وزن همه یخچال ها حتی آن هایی که کوچک هستند یاد است و برا ی جابه جایی و نصب آن به کمک احتیاج داریم و بهتر این است که از یک تیم نصاب برای این کار استفاده کنیم . اما برا ی آسان شدن جا به جایی ها و نصب یخچال ها تمهیداتی به وجود آمده است که کی بتوان این کار را به راحتی انجام داد و آنتعبیه کردن چرخ هایی زیر یخچال ها است که که حرکت دادن را تسهیل می کند .
این مدل مخصوصا برای سوپرمارکت ها و بیمارستان ها بسیار مناسب است چرا که جابجایی و تمیز کردن یخچال های دارای چرخ به خاطر حرکت آسان آنها بسیار آسان تر است. نوع چرخ و میزان کارایی آن بسیار در عمر مفید یخچال موثر هستند . ما در تولیدات خود بهترین نوع چرخ را با محاسبات دقیق، انتخاب می کنیم تا شما در زمان مصرف بیشترین میزان رضایت را از آنها داشته باشید.
5. دسترسی
برخی از یخچال های سوپرمارکتی دارای دو در هستند. یکی در جلوی یخچال و دیگری در عقب. اگر یخچال در وسط فروشگاه قرار بگیرد این قابلیت بسیار مفید است. از این طریق مشتری ها می توانند از هر دو طرف به مواد غذایی درون یخچال دسترسی پیدا کنند بدون اینکه بخواهند به سمت دیگر بروند. دسترسی مهم ترین عامل در ایجاد یک تجریه کاربری برای مشتریان فروشگاه شما می باشد. زمانی که مشتریان شما تجربه کاربری لذت بخشی در فروشگاه شما تجربه کنند ، به صورت ناخودآگاه تمایل دارند برای خرید های بعدی به فروشگاه شما مراجعه نمایند. رعایت این نکات کوچک می تواند سبب تحول در کسب و کار شما گردد.

دیدگاهتان را بنویسید