شاک فریزر 10 سینی

شاک فریزر 10 سینی

یکی از مناسبترین روش های ماندگاری مواد غذایی سرد نمودن سریع در زمان کوتاه است.

شاک فریزر ها برای بالابردن کیفیت و بهبود سازمان کاری در بستنی فروشی ها ، شیرینی فروشی ها ، رستوران ها ، نانوایی ها و هتل ها طراحی و ساخته شده اند .
هزاران مصرف کننده در سراسر جهان به راحتی با این شاک فریزر ها مشغول به کار می باشند و نتیجه آن پیشرفت کار ، زمان کافی برای خلاقیت و صرفه جویی در هزینه ها می باشد.

خنک کردن سریع BLAST CHILLING

تمام خوراکی های پخته شده به آرامی خنک و بعد از مدتی سرو می شوند و این کار باعث از بین رفتن کیفیت اصلی آنها می شود. علت اصلی این امر رشد سریع باکتری ها از دمای 60+ درجه تا3 +سانتیگراد می باشد . شاک فریزر پارس گل باعث کاهش دما در قسمت مرکزی غذای پخته شده تا 3+ درجه سانتی گراد کمتر از 90 دقیقه می گردد که این کار باعث تکثیر باکتری ها و کاهش رطوبت غذا می گردد. تمام این عوامل به آشپز این امکان را می دهد که در محیطی با سازمان دهی بهتر و با آرامش کار کند و زمان بیشتری برای خلاقیت داشته باشد.

فریز کردن سریع BLAST freezing

همه ما غذاهای فریز شده را می شناسیم ولی شاید مه ما این حقیقت را که طعم ، رنگ ، بو ، بافت و سلامت غذا منوط به فریز شدن سریع است را ندانیم . در طول مدت فریز شدن تمام مولکول های آب به کریستال می شود .هر چقدر این چرخه سریعتر و کاملتر انجام شود مولکول های کریستال شده در اندازه کوچکتری تشکیل می شود. تنها با انجام میکروکریستالشده مولکول های آب مولکول های غذا حفظ می گردد این امر را مدیون دمای 40- درجه زیر صفر فریز کننده های پارس گل هستیمکه دمای هسته مرکزی غذا را در کمتر از 240 دقیقه به 18- می رساند . این یعنی زمان کافی برای میکروکریستال شدن و حفظ کیفیت محتویات مواد غذایی و  بعد از یخ زدایی اثری از کم شدن آب و استحکام بافت مشاهده نمی شود  .

 

قنادی:

 استفاده از خنک‌کننده سریع پارس گل در قنادی به شما امکان خلق تزیینات جدید و سرعت بخشیدن به امر تولید را می‌دهد. یک قنادی مدرن نمی‌تواند ازمزایای فریزرسریع چشم‌ پوشی نماید. نه‌ تنها فریزکردن سریع در -۱۸، بلکه خنک کردن سریع در +۳ کارایی شما را بیشتر، زمان آماده‌سازی را کوتاه‌تر، فضای انبار مورد نیاز را کاهش و کیفیت و سلامت غذا را افزایش می‌دهد. همه این‌ها را مدیون خنک‌کننده و فریزرکننده‌های سریع پارس گل هستیم. چرخه خنک‌شدن سریع ولی در عین حال ملایم و تضمین‌کننده کیفیت تمام محصولات قنادی شامل: مواد خام یا پخته شده، محصول آماده یا نیمه آماده می‌باشد. برای حفاظت از محصولات خنک یا فریزشده در قنادی ما به شما کابینت‌های ویژه با کنترل‌کننده رطوبت را پیشنهاد می‌کنیم.

نانوایی:

با استفاده از خنک‌کننده‌ سریع پارس گل شما قادر به کاهش و یا حذف شیفت شب و در عین حال افزایش طیف محصولات تولیدی در محل کار خود خواهید بود. به این دلیل خنک کننده سریع پارس گل به ابزاری ضروری در نانوایی‌های مدرن مبدل شده‌است، جدا از خنک‌کردن مواد خام، محصولات پخته و نیم‌پخته، قدرت و کیفیت بالای این محصول ما را قادر به فریز کردن محصولات آماده پخت مانند نان‌های مخصوص، پیتزا و کیک می‌نماید.

کترینگ / رستوران / کافه:

خنک‌کننده‌های سریع پارس گل ابزاری اجتناب‌ناپذیر برای آشپزها به حساب می‌آید. این دستگاه‌ها این فرصت را به رستوران‌ها می‌دهند که فعالیت‌های روزانه خود را از قبل برنامه‌ریزی و باعث تنوع منو، سرویس سریع و مطمئن؛ حفظ طعم، تازگی و یکپارچگی غذا می‌گردد. مهم‌ترین مزیت استفاده از این دستگاه علاوه بر حفظ سلامت غذا سازمان‌دهی آشپزخانه از طریق حذف کارهای تکراری و روزانه می‌باشد. همه اینها به ایجاد محیط کاری با کارایی بالا و کاهش هزینه‌ها می‌انجامد.

بستنی:

خامه‌ای بودن بستنی کاملاٌ بستگی به وجود ذرات ریز هوا و کریستال‌های ریز یخ دارد. برای حفظ این ویژگی‌ها، بستنی می‌بایست به سرعت فریز شود. این عملیات در کنار شکل‌گیری کریستال‌های ریز یخ باعث ایجاد لایه‌ای نازک روی محصول و ممانعت از خروج هوا و همچنین صاف‌شدن آن می‌گردد. نتیجه آن تولید بستنی نرم و خامه‌ای آماده سرو یا نگهداری می‌باشد. فریزکننده‌های سریع پارس گل برنامه‌ی ویژه‌ای برای تولید بستنی دارند.

     1  .صرفه‌جویی در زمان تا ۳۰ %:

           این صرفه‌جویی را مدیون ماندگاری طولانی و حفظ کیفیت بالای مواد غذایی با خنک‌کننده‌های پارس گل هستیم. با این روش شما قادر به برنامه‌ریزی جهت تولید، افزایش تولید و همچنین نیازی به تولید مکرر همه مواد به صورت روزانه نیست.

      2. صرفه جویی در خرید:

           به لطف ماندگاری بالای محصولات فریزشده به این روش شما قادر به خرید موادغذایی فصل در زمان مناسب با قیمت پایین و کیفیت بهتر خواهید بود.

      3. کاهش ضایعات:

          استفاده از دستگاه‌های پارس گل باعث افزایش ماندگاری محصول، زمان بیشتر برای استفاده از مواداولیه از پیش آماده‌شده و همچنین کاهش ضایعات مواد اولیه و محصول نهایی می‌گردد.

      4. آب‌زدایی کمتر:

          خنک‌ کردن سریع غذای طبخ‌ شده به‌ محض پایان پخت باعث جلوگیری از تبخیر در مواد و از دست رفتن آب می‌گردد. این عمل همچنین باعث حفظ طعم و بو در مواد غذایی خواهد شد.

     5. جلوگیری از کاهش وزن:

         پس از پخت، مواد غذایی بر اثر عمل تبخیر رطوبت آزاد می‌کنند. استفاده از این خنک‌کننده‌ها بلافاصله پس از پخت مانع        از عمل تبخیر می‌گردد که این باعث کاهش فقدان آب و وزن محصول می‌گردد. اگر محصول شما بر اساس وزن آن                          می شود تا ۷ درصد افزایش درآمد خواهید داشت.

     6. تنوع غذایی:

         افزایش ماندگاری موادغذایی با خنک‌کننده‌های پارس گل این امکان را به شما می‌دهد که بدون افزایش تعداد کارگر و ایجاد مشکل در تولید قادر به ارایه انواع متفاوتی از غذاها به مشتریان خود باشید.

     7. بهبود کیفیت:

         کاهش رشد باکتری‌ها رشد باکتری‌ها در دمای بین +۶۵ تا +۱۰ بسیار بالا می‌باشد. در دمای تقریبی +۳۷ تعداد باکتری‌ها هر ۲۰ دقیقه ۲ برابر می‌شود. استفاده از خنک‌کننده‌های تکنومک باعث می شود که دمای محصول به سرعت از منطقه خطر عبور کند و مرکزغذا در کمتر از ۹۰ دقیقه به +۳ درجه یا در کمتر از ۲۴۰ دقیقه به -۱۸ درجه برسد. این فرآیند باعث کاهش تعداد باکتریها در مواد غذایی پس از پخت و بهبود کیفیت، رنگ، بو، بافت و سلامت غذا می گردد.
(نکته: زمان ها و اعداد ارایه شده تماما براساس استفاده از ظروف استاندارد GN با عمق 65 میلی متر و ارتفاع 50 میلیمتر محاسبه شده است عواملی چون تراکم، آب، چربی و شکر موجود در مواد غذایی محاسبات را تحت الشعاع قرار می دهند.)
شاک فریزر 10 سینی (10 طبقه)
ابعاد سینی :40cm*60cm
ارتفاع طبقات: 8cm
جنس بدنه و داخل: استنلس استیل 304
عایق بدنه و درب:پلی اورتان تزریق
دارای سیستم کنترل دما برحسب پراب بوسیله برد الکترونیکی هوشمند.